Ski school Poiana Brasov Ski Pass

Poiana Brasov Ski School Ski Pass Poiana Brasov

Cu aceasta promisiune , R&J scoala de schi si snowboard din Poiana Brasov – Ski Pass ofera oaspetilor nostri un mod usor si placut de a (re-) experimenta schi-ul si snowboard-ul. Supravegheati de instructorii scolii de ski R&J , promitem oaspetilor nostri ca vor putea sa se bucure de acest sport minunat pe o partie albastra ( usoara) dupa doar trei zile de practica.

Scoala noastra de ski ofera cursuri de ski pentru copii si adulti , lectii de ski pentru orice nivel . De asemenea, pentru ca echipamentul de ski este foarte important in practicarea acestui sport, R&J Ski School Poiana Brasov pune la dispozitia clientilor sai echipamente de ski si snowboard de ultima generatie , echipamente de ski servisate cu regularitate.

Ski fun with R&J Ski School Poiana Brasov

Lecții private de ski si snowboard – Poiana Brasov

Private ski lessons – R&J – Lectii private

Într-o lecție privată, veți primi atenție individuală. Instructorul va acționa și ca propriul ghid montan, conducându-vă către cel mai bun teren de pe munte, catre cele mai bune partii de ski amenajate, fie ca este vorba de o partie de off piste, moguli sau partie normala fara denivelari. Sunt disponibile și lecții private pentru familii sau prieteni (până la cinci persoane).

Lecții de grup – Poiana Brasov

Group ski lessons – R&J – Lectii de ski pentru grupuri

Lecțiile de grup și clinicile sunt excelente pentru a-ți construi încrederea pe pârtii… și pentru a construi o prietenie cu noi oameni. Profesioniștii noștri dedicați se asigură că toti cursantii nostri învață noi tehnici care să se potrivească cu abilitățile lor sau continuă să isi perfecționeze tehnica de ski , totul menținând un mediu prietenos și distractiv.

Poiana Brasov Ski School Ski Pass

Vă recomandăm lecțiile de ski pentru partiile albastre

Nivelul 1:

„Nu am schiat niciodată”.

Nivelul 2:

„Pot aluneca, pot schimba ușor direcția și pot să mă opresc.” – Partie albastra

Nivelul 3:

„Pot să unesc virajele de bază / plug, fără să mă opresc pe cea mai ușora partie albastra . Virajele mele sunt de obicei de aceeași dimensiune.” – Partia albastra

Nivelul 4:

„Conectez virajele fără probleme pe toata partia albastra . Pot face viraje înguste și largi” – Tot pe o partie albastra și din ce in ce cel mai ușor pe o partie rosie.

Poiana Brasov Ski School Ski Pass

Vă recomandăm lecțiile de ski pentru partiile rosii

Nivelul 5:

„Schiez în cea mai mare parte paralel în câteva mărimi și forme diferite de viraj pe majoritatea partiilor rosii. Încep să-mi folosesc bețele și pot opri in cristiana pe ambele parti.” – Pe toate partiile de ski albastre si rosii

Nivelul 6:

„Schiez paralel și cu încredere pe orice partie rosie . Explorez partiile off-piste cu cele mai ușoare denivelări. De obicei fac aceleași dimensiuni și forme de viraj pe traseele off-piste.” – Toate partiile rosii ,partiile cu moguli, ușoare si negre .

Nivelul 7:

„Sunt capabil să fac viraj paralele pe orice partie rosie și neagra. Explorez partii off-piste, cu moguli, inclusiv denivelări. Îmi pot schimba dimensiunile și formele virajului pentru diferite partii , lungimi necesare partiilor pe care schiez.” – Toate partiile rosii si majoritatea partiilor negre

Poiana Brasov Ski School Ski Pass

Vă recomandăm lecțiile de ski pentru partiile Negre

Nivelul 8:

„Efectuez viraj de diferite dimensiuni și forme, inclusiv viraje scurte ritmice și viraj mari sculptate, pe orice partie rosie si neagra (partie batuta in regim de racing sau partie cu moguli). Mă simt confortabil explorând , schiind pe partie neagra mai inclinata ” – Toate partiile negre

Nivelul 9:

„Pot schia pe orice partie de pe munte și lucrez la schi mai rapid, mai lin, linii dificile și să învăț diferite strategii în cele mai grele condiții de teren și de zăpadă.” – Întreaga zona de schi .

Istructori de ski R&J sunt instruiți pentru a adapta fiecare lecție pentru nevoile fiecaruia, pentru o experiență sigură si de neuitat in Poiana Brasov.

Va asteptam !

R&J Ski Team

Ski Service Poiana Brasov Romania
Ski Service Poiana Brasov Romania

Bootfitting Poiana Brasov - Romania
Bootfitting Poiana Brasov – Romania

R&J Ski School Poiana Brasov
R&J Ski School Poiana Brasov

R&J Scoala Ski - Poiana Brasov - Ski School.
Inchirieri ski – Ski Rental
Call Now Button