CATEVA CUVINTE

 

R&J Ski School Ski Rental Poiana Brasov

 

despre - R&J Scoala de ski din POIANA BRASOV

 

MEDALIATI AI CAMPIONATULUI NATIONAL AL INSTRUCTORILOR / MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA EDITIA 2023.

Medalists of the National Championship of Professional Ski Instructors - Monitors from Romania 2023 edition.

Scoala de Ski Snowboard din Poiana Brasov te

INVATA SA SCHIEZI CA UN PROFESIONIST cu un PROFESIONIST !

....  campion si in 2023 in cadrul Campionatului National al Monitorilor Profesionisti de ski din Romania

Scoala de ski din Poiana Brașov, R&J oferă o gamă largă de programe de schi pentru a răspunde diferitelor nevoi. Indiferent dacă sunteți în căutarea unor lecții private, sesiuni de grup sau lecții pentru copii, R&J poate oferi, asemenea cursuri de ski, lecții de schi adaptiv pentru persoanele cu nevoi speciale ( de vedere ), făcând schiul accesibil tuturor.

Scoala de Ski din Poiana Brasov  R&J , are un  program destinat invatarii si perfectionarii ski-ului. Instructori de  ski profesioniști,  experimentati in adapta fiecare lecție la cerintele si nevoile fiecarui turist, pentru a avea o experienta  sigură si de neuitat in Poiana Brasov

- Niciodată  nu este prea târziu să învățați să schiați , indiferent ca veti alege ski-ul sau snowboard-ul. Cu  incredere în competențele instructorilor scolii de ski R & J veti descoperiți fascinația sporturilor de zăpadă si veti avea parte de o minunata vacanta de iarna.

- Un instructor de ski , nu trebuie să fie un schior ex-olimpic pentru a fi un monitor de ski eficace. De fapt, trebuie sa fie o personalitate entuziasta și sa aiba pasiune pentru ski . Sigur, in meseria de instructor ski este nevoie și de calificare , de cunostinte necesare de predare de la nivelul de incepatori , intermediari, pana la nivelul de avansati , sa aiba abilitati de comunicare, atitudine, prezenta de spirit, sa asigure siguranta elevilor, si nu in ultimul rand sa transmita cursantilor dragostea lor fata de acest nobil sport.

In funcție de nevoile și obiectivele dvs, puteți să alegeti lecția privata, totuși daca dorițifie că este vorba de distracție pentru toată familia, sau evadarea unui cuplu in Poiana Brasov puteti opta pentru lectia de grup.

- Posibilitatea explorarii  muntelui alaturi de un ghid montan /  instructor ski.

Așteptăm cu nerăbdare vizita dvs !

rezervari scoala ski , cursuri ski in Poiana Brasov

Rezerva acum programul dorit de ski pentru vacanta , si nu vei avea parte de surprize neplacute !

  !!!    Au inceput rezervarile pentru cursurile de ski  si snowboard organizate de R&J Ski School / Scoala de Ski pentru copii si adulti din Poiana Brasov pentru sezonul 2024 – 2025.  Lectiile de ski / snowboard pentru initiere si incepatori se vor tine pe partia de langa sediul scolii sau pe   partia Bradul ( de langa telecabina Capra Neagra  ), iar cele pentru avansati se vor tine pe Masivul Postavaru.

Rezervari scoala ski , cursuri ski in Poiana Brasov

mereu alaturi de dumneavoastra

Echipa R&J - Scoala de Ski din Poiana Brasov

Instructorii de Schi R&J Poiana Brașov - Profesioniști de Încredere cu Calități Remarcabile și Recenzii de 5 Stele de la Turiști

Janin Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Janin

Monitor de ski
cu o bogata experienta, din anul 1988 la Oficiul National De Turism - Carpati Brasov, atestat de “ Ministerul Turismului Oficiul De Autorizare Si Control In Turism ” nr. : 0292 / Ghid Sportiv cu specializarea Instructor Ski. Instructor / Monitor Ski calificat, formator de formatori, cod COR 242402 Membru activ al International Ski Instructors Association: ISIA si membru A.M.P.S.R. Atestat de “Asociatia Nationala A Ghizilor Si Instructorilor Sportivi Din Turism ” – A.N.G.I.S.T. ca si ghid sportiv specializat in jocuri de zapada si tehnici de supravietuire montana, actiuni de tipul team building. Fost schior de performanta la Asociatia Sportiva Armata Brasov din anul 1980, membru al lotului national de ski, multiplu campion national la ski, juniori 1 si 2, campion al concursurilor de ski organizate de sponsorii: Vodafone, Orange, Coca Cola in perioada 2004-2008 si Loteria Romana 2011. Castigator al locului II la Cupa Fischer Transalpina 2023. Castigator al locului II la Campionatul National al Monitorilor de Ski Profesionisti din Romania, Transalpina 2023. Castigator al locului II la Campionatul National al Monitorilor de Ski, Predeal 2019. Castigator al locului II la Campionatului National al Monitorilor de Ski, Vatra Dornei 2018 . Castigator al locului III la Campionatului National al Monitorilor de Ski, Valiug 2017 . Castigator al Campionatului National al Monitorilor de Ski, Vidra 2016. Locul I la Cupa Monitorilor profesionisti din Romania in anul 2006. Coordonator / Manager al echipei R&J Scoala Ski Poiana Brasov din anul 2007. Licentiat in stiinte economice / afaceri internationale si turism, Universitatea Transilvania din Brasov. Vorbitor de limba engleza si italiana.
Monitor de ski Poiana Brasov | ski instructor in Poiana Brasov

Roxana

Monitor de ski
membru al “ Asociatiei Monitorilor De Ski Profesionisti Din Romania “ afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta, din anul 2002, mai ales in initierea celor ” mici ” ( 3-14 ani ). Instructor gimnastica sportiva si aerobica. Fosta componenta a lotului de atletism junioare Tg Mures. Licentiata in management. Specializata in initiere ski si tehnici de supravietuire montana, rabdatoare, optimista. Vorbitoare de limba, spaniola, engleza si italiana.
+

0

Ore
Bogdan Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Bogdan

Monitor de ski
membru al “ Asociatiei Monitorilor De Ski Profesionisti Din Romania “ afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association cu o bogata experienta, din anul 2012. Ghid montan - A.G.M.R Ghid de turism din anul 2011 Pilot parapanta din anul 2010 Vorbitor de limba engleza
+

0

Ore
Monitor de ski pentru copii | Cursuri ski copii in Poiana Brasov

Andreea

Monitor de ski
Masterand în Performanță Sportivă si Management Sportiv - specializare schi alpin, Universitatea Transilvania din Brașov - Facultatea de Educație Fizică și Sporturi Montane din Brașov Diplomă de Licență – Sport și performanță motrică,specializare Atletism, Universitatea Transilvania din Brașov - Facultatea de Educație fizică și Sporturi Montane din Brașov. Profesor-antrenor de specialitate atletism - Liceul cu Program Sportiv Brașov.
+

0

Ore
Snowboard instructor at R&J Ski Center Poiana Brasov

Ilka

Monitor de ski & snowboard
cu masterat în Managementul Sportiv și Performanță Sportivă cu, Specializare Schi Alpin, Universitatea Transilvania din Brașov, 2016. Licențiată în educație fizică și sport cu Specializare Schi Alpin, Universitatea Transilvania din Brașov, 2014. Licențiată în educație fizică și sport cu Specializare Schi Alpin, Universitatea Transilvania din Brașov, 2014. Locul II și III la Campionatul Național Universitar la Schi Alpin 2015, Poiana Brașov – Proba Slalom Uriaș, Super G. Profesor de educație fizică și sport. Vorbitoare de limba română, maghiară și engleză.
+

0

Ore
Andrei Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Andrei

Monitor de ski
membru al “ Asociatiei Monitorilor De Ski Profesionisti Din Romania “ afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta incepand cu copii de 3 ani pana la predarea detaliilor tehnice  pentru doritorii de imbunatarire a tehnicii de ski.
+

0

Ore
Kids ski instructor in Poiana Brasov

Ioana

Monitor de ski
membru al “ Asociatiei Monitorilor De Ski Profesionisti Din Romania “ afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta, din anul 2012.
+

0

Ore
Alex-Ski-Instructor-RJ-Ski-School-Poiana-Brasov-Romania

Alex

Monitor de ski
membru al ASOCIATIEI MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association , cu o bogata experienta, din anul 2010.
+

0

Ore
Alain instructor de schi Poiana Brasov R&J ski school Poiana Brasov

Alain

Monitor de ski
membru al ASOCIATIEI MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association , cu o bogata experienta, din anul 2010 Fost skior de performanta.
+

0

Ore
Radu Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Radu

Monitor de ski
membru al ASOCIATIEI MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association , cu o bogata experienta, din anul 2010. Vorbitor de limba engleza si franceza
+

0

Ore
Cristi Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Cristi

Monitor de ski
Monitor de ski si snowboard- membru al ASOCIATIEI MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association , cu o bogata experienta, fost skior de performanta la ASA Ski Brasov.
+

0

Ore
Poiana Brasov ski instructor for all levels

Alex

Monitor de ski alpin, telemark si snowboard
membru al Australian Professional Snowsport Instructors, afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta, din anul 2015. Instructor de sporturi alpine in Australia la Perisher Ski Resort din anul 2015. Calificat in scolarizarea persoanelor cu dizabilitati cognitive sau fizice.
+

0

Ore
Horia Ski Instructor R&J Ski School Poiana Brasov Romania

Horia

Monitor de ski
membru al “ Asociatiei Monitorilor De Ski Profesionisti Din Romania “ afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta, din anul 2012.
+

0

Ore
adi dogaru ski instructor r&j ski school poiana brasov

Adi

Monitor de ski
Monitor de ski si snowboard- membru al ASOCIATIEI MONITORILOR DE SKI PROFESIONISTI DIN ROMANIA afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association , cu o bogata experienta, din anul 2019.
+

0

Ore
poiana brasov instructor de ski la scoala de ski si snowboard R&J

Gino

Monitor de ski
membru al Australian Professional Snowsport Instructors, afiliata I.S.I.A - International Ski Instructors Association, cu o bogata experienta.
+

0

Ore
Scroll to Top
Call Now Button